Toyota najednou představila až 15 nových modelů, všechny jsou elektrické

Toyota společně s Lexusem si připravili před Vánocemi opravdu štědrou nadílku. Najednou totiž představili hned 15 nových modelů.

Japonská automobilka dnes během několika minut představila tolik nových elektromobilů jako ani Volkswagen za posledních pět let. Slova se na online premiéře ujal šéf automobilky Akio Toyoda.

Celé nové portfolio má urychlit snahu Toyoty být co nejdříve výrobcem bezemisních aut, která však budou zároveň fungovat velmi efektivně. Je však třeba upřesnit, že až na Toyotu bZ4x jde zatím vše jen o koncepty.

I když jim do produkční podoby ještě nějakou dobu zbývá, většina se už zjevně příliš měnit nebude. Cílem bylo představit nabídku, ze které by si každý vybral auto podle vlastních potřeb.

Ve flotile zajímavých novinek tak je vidět malý městský elektromobil, který se nápadně podobá novému Aygo, ale i velké 7místné SUV či sedan, který by měl naplňovat představy zákazníků o svém prvním elektromobilu.

Na své si ovšem zjevně přijdou i milovníci sportovních či terénních aut. Vedle velkého pick-upu je vidět stylový off-road Compact Cruiser, ale najde se také malý oranžový roadster.

Jediný bližší údaj prozradil šéf Toyoty zatím jen u malého červeného SUV. Snahou nebude zvětšovat baterie, ale zaměřovat se na úsporný provoz.

Auto podobné Aygu by mělo mít spotřebu pouhých 12,5 kWh na 100 km. O podobné mluví i Dacia u modelu Spring, reálná je však kolem 16 kWh/100 km. Pointou v každém případě je nízká hmotnost a cenová dostupnost.

Toyota má v plánu do roku 2030 představit 30 elektromobilů a za pět let se stát uhlíkově neutrální automobilkou. Plány jsou o to smělejší, jelikož cílem je v roce 2030 prodávat ročně již 3,5 milionu elektromobilů.

Nejnovější články

- Reklama -časopis

Další články autora