Audi Quattro ožilo v moderní podobě, bude jej mít pouze Ken Block

Audi představilo nový prototyp elektrického závodního auta. Tentokrát však koncept nezůstává pouze ve stádiu vizualizací.

Nejedná se však ani o sériový model, spíše unikátní speciál postavený pro Kena Blocka. Tento rallye jezdec se proslavil hlavně sérií videí Gymkhana, ve kterých předvádí své řidičské umění pomocí přesných a efektních driftů.

V těchto videích jej můžeme vidět zejména v autech značky Ford, se kterou dlouhá léta spolupracoval. Nově si jej však pod křídla vzalo právě německé Audi.

Auto dostalo označení Audi S1 ​​e-tron quattro Hoonitron, nebo zkráceně Audi S1 ​​Hoonitron. I tento kousek si zahraje v připravovaném videu, které nese pracovní název Elektrikhana.

Jak napovídá název, inspirací pro design bylo Audi Sport Quattro S1, které v osmdesátých letech závodilo do vrchu na kopci Pikes Peak. Právě staré Quattro bylo podle slov Kena Blocka autem, kvůli kterému se začal zajímat o rallye.

Podoba je patrná při pohledu z profilu, kde S1 Hoonitron kopíruje jeho specifickou siluetu s krátkým rozvorem. Kromě výrazně tvarovaných širokých blatníků si vypůjčil také obrovské zadní křídlo nebo typický přední spoiler.

Zvýrazněny jsou červenou barvou, která je zároveň ve spodní části propojuje. Spolu s velkými koly auto vyvolává pocit, že se díváme na hračku v životní velikosti. Šéf designu Audi Marc Lichte a jeho tým celé auto navrhli za pouhé čtyři týdny.

Technické detaily si zatím automobilka nechává pro sebe, přestože některé podrobnosti jsou již nyní známy. Auto bude samozřejmě poháněno elektřinou, dva motory pohánějí všechna čtyři kola.

Mnohem více než čísla však řekne zmíněné video, ve kterém se elektrické Audi předvede za pár měsíců.

Nejnovější články

- Reklama -časopis

Další články autora