Novinka od Toyoty se bude v Evropě prodávat už jen s hybridem

Toyota momentálně nenabízí konkurenta pro kompaktní SUV stálice jako Škoda Karoq nebo Nissan Qashqai. Brzy se to však změní. Do mezery k C-HR a RAV4 přibude Corolla Cross.

Podobně jako u Yarise Cross, nejde jen o zvednutou verzi, ale o zcela odlišnou karoserii. Vzhled Corolly Cross jsme poznali již loni v létě, nyní Toyota potvrdila některé podrobnější informace k evropské verzi.

S délkou 4 460 mm se jedná o typického zástupce SUV-C kategorie. Oproti Karoqu je rozvor kol delší jen o 2 mm, takže má 2 640 mm a kufr o objemu 487 litrů. S imageovým C-HR, jakož is ostatními Corollami, sdílí Cross podvozkovou platformu TNGA-C a nechybí v tomto případě možnost pohonu všech kol.

Corolla Cross bude první Toyotou, která do Evropy přijede již s pátou generací hybridního systému. Nebude mít pod kapotou 1,8litrový motor, než jinde ve světě, ale už silnější 2,0litrový, také atmosférický čtyřválec.

V případě předokolky má spolu s elektromotorem systémový výkon 146 kW (197 koní). Je o osm procent agilnější, na stovku je zrychlení za 8,1 vteřiny. Planetová e-CVT převodovka by měla mít lineárnější projev.

U čtyřkolky se ještě přidává zadní elektromotor o výkonu 30,6 kW (42 koní), ale se stejným systémovým výkonem jako předokolka. Nové lithium-iontové baterie jsou navíc o 40 procent lehčí a efektivnější než dosud.

Samozřejmostí je bohatá bezpečnostní výbava a podobně jako u Yarisu Cross, i tady se již objeví nový infotainment s aplikacemi MyT a rychlejší odezvou či bezdrátovou podporou Apple Car Play a Android Auto.

Na první auta si však ještě musí zájemci počkat, dostanou se k nim až na podzim 2022.

Nejnovější články

- Reklama -časopis

Další články autora