I Škoda nabídne stylové SUV, představí ho koncem zimy

Škoda se již léta zaměřuje na rodinná auta s velkým vnitřním prostorem. Brzy se však iv její nabídce objeví jedno imageové SUV.

Koncem zimy je totiž naplánována premiéra elektrické Škody Enyaq iV Coupé. Přijde rok a půl od představení své praktičtější verze s 585litrovým kufrem. Enyaq Coupé bude mít výrazně pozměněný design zadní části od druhého páru dveří.

Co čekat pod kamufláží už naznačil koncept Vision iV představený na jaře 2019. I Škoda tak získá svůj první model s karoserií SUV-kupé. Připomeňme, že poslední skutečné kupé se z nabídky Škody vytratilo v roce 1990 ukončením výroby Rapidu 136.

Elegantnější linie, podobně jako u Volkswagenu ID.5, přinášejí nové karosářské verzi Enyaqu i lepší aerodynamiku. Upravená silueta docílila součinitel odporu vzduchu Cx 0,247. Dojezd se díky němu prodlužuje na 535 kilometrů.

Rozvor kol 2765 mm zůstává stejný jako u klasického Enyaqu, Coupé je o 4 mm déle (4653 mm) a má kufr o objemu 570 litrů (-15 l).

Vzhled interiéru se neměnil, vybírat se budou dát různé barvy i ekologické potahové materiály, standardem Enyqu Coupé je také panoramatická střecha.

Na výběr bude novinka ve třech úrovních výkonu, se dvěma velikostmi baterie as pohonem zadních nebo všech kol.

Základ tvoří verze iV 60 se 62 kWh baterií, pohonem zadních kol a výkonem 132 kW (180 koní). Silnější Enyaq Coupé s označením iV 80 má také zadní pohon, ale již větší 82 kWh baterii a výkon 150 kW (204 koní).

Vrcholem je verze iV 80x, kde se přidává i přední elektromotor, aby se zadním zajistily pohon všech kol a poskytly systémový výkon 195 kW (265 koní).

Za pět měsíců od uvedení Enyaqu na trh se u nás prodalo již přes 100 kusů, což z něj činí momentálně nejprodávanější elektromobil na Slovensku, celkem se v Evropě prodalo přes 30 tisíc Enyaqů.

Nejnovější články

- Reklama -časopis

Další články autora