Do rodiny elektrických Volkswagenů přibylo stylové SUV kupé ID.5

Koncept Volkswagenu I.D. Crozz se po více než čtyřech letech od představení dočkal premiéry jeho sériové podoby. Jmenuje se ID.5, vychází z elektrického SUV ID.4, ale dostal elegantnější záď ve stylu kupé. Nejde však o jediný rozdíl.

Rozvor kol 2766 mm se oproti ID.4 neměnil, přibylo však 15 milimetrů na celkovou délku 4 599 mm. I když sportovněji střižená karoserie působí jako módní výstřelek, přináší také nižší součinitel aerodynamického odporu, který je jen 0,26 Cd. Z uživatelského hlediska by tak ID.5 mělo mít ještě nižší spotřebu než ID.4.

„Volkswagen ID.5 má typ karoserie budoucnosti. Je aerodynamická, expresivní, sportovní a díky podvozkové platformě MEB s krátkými převisy,“ řekl při představení šéfdesignér značky Volkswagen, Jozef Kabaň.

Jak dodal, nová koncepce umožnila nabídnout prostorný interiér i přes dynamickou linii klesající střechy, čehož v minulosti nebylo možné docílit.

Přesto však dynamičtější silueta znamená, že zadní pasažéři mají nad hlavami o 12 mm méně místa než v ID.4. Kufr je paradoxně poněkud větší a nabízí objem 549 litrů.

Volkswagen hovoří o třech verzích ID.5, přičemž všechny mají větší 77 kWh baterii s dojezdem 520 kilometrů.

Výkonově bude nabídka stejná, jako u ID.4, což znamená, že nejslabší verze Pro má 128 kW (174koňový) elektromotor, střední Pro Performance zvedá výkon zadního elektromotoru na 150 kW (204 koní) a vrchol představuje GTX s pohonem i předních kol díky druhému elektromotoru. Tehdy je výkon 220 kW (299 koní) a zrychlení z nuly na sto za 6,2 vteřiny.

Interiér se oproti ID.4 neměnil, novinkou je nový software 3.0 s online aktualizacemi a nechybí asistent jízdy, také s aktuálními dopravními informacemi.

Kromě nové zadní části se stylovým spoilerem se také ID.5 pochlubí matrixovými LED světly, možností adaptivního podvozku či inteligentním managementem energie.

Z pohledu celé rodiny koncernu Volkswagen nejde o první ani poslední elektrické SUV kupé. Na trhu je už totiž nějaký pátek Audi Q4 Sportback e-tron a začátkem příštího roku přibude i podobně střižená Škoda Enyaq Coupé.

Nejnovější články

- Reklama -časopis

Další články autora