Šest nových aut, která jsou podle Autobestu nejlepší koupí

I letos 32 automobilových novinářů z různých evropských zemí vybírá auto, které má představovat nejlepší koupi. Zatímco v polovině prosince poznáme vítěze, tady je šest finalistů.

Autobest na rozdíl od Evropského auta roku, přihlíží k co nejlepšímu poměru ceny a získané hodnoty. I proto se do finále většinou dostanou cenově dostupná auta. Jinak tomu není ani tentokrát, přestože se najde i elektromobil či stylové SUV-kupé.

Porota hodnotí auta podle třinácti kritérií. Mezi nejdůležitější patří cena, spotřeba, komfort, servisní síť, distribuce náhradních dílů a univerzálnost. V poslední době se také zohledňuje design a použité technologie.

O vítězi rozhodnou závěrečné testování aut na polygonu v rakouském Teesdorfu, které se uskuteční 24. a 25. listopadu.

Ve finále je Dacia Spring, která je v současnosti nejlevnějším elektromobilem na trhu s cenou od 16 700 eur. Želízkem v ohni Hyundaiu je jeho letošní novinka – crossover Bayon, který na svou velikost nabízí slušný vnitřní prostor a cenu od 14 490 eur.

O přízeň se také uchází stylový Opel Mokka s možností benzinového, naftového i elektrického motoru. Za městskou stylovku zájemce zaplatí minimálně 15 790 eur.

Největším autem ve výběru je Renault Arkana. Karoserii SUV-kupé donesl i do mainstreamového segmentu a v nabídce je s mild- i full-hybridním benzinovým čtyřválcem. V základu je již s automatem a od 22 850 eur.

Tentokrát se díky nové generaci ve finále objevuje také nejprodávanější vůz na Slovensku – Škoda Fabia. Přechod na platformu MQB A0 jí přinesl prostornější interiér i dospěleji naladěný podvozek. Z výběru se jedná o nejdostupnější auto, cena startuje při 11 760 eur.

Šestku uzavírá zatím nejčerstvější novinka Toyoty – Yaris Cross. Nabízí se s 1,5litrovými tříválci a jak se na Toyotu patří, nechybí ani hybridní verze. Bez hybridu stojí od 16 990 eur.

Nejnovější články

- Reklama -časopis

Další články autora