Nová Kia Sportage bude nakonec vypadat trochu jinak

Kia už sice ukázala novou generaci kompaktního SUV Sportage, ale zatím nešlo o evropskou verzi. Ta bude kratší as poněkud odlišným designem.

Týden před premiérou korejská automobilka zveřejnila skici pátého Sportagu, jaký budeme potkávat i na našich cestách.

Zatím jde o typické designérské kresby s obrovskými koly a dynamičtějšími proporcemi, ale přesto už vidět některé odlišnosti oproti 7-místné asijské verzi.

Kdo čekal, že se odvážně koncipovaná přední maska ​​ještě změní při evropské verzi, může být zklamaný. I ze skic je jasné, že netradiční světla oddělená od mřížky chladiče „bumerangy“ s LED svícením zůstávají stejná.

Větší změny jsou spíše vzadu, kde je menší převis, ale také kratší rozvor kol, a tak proporce více připomínají dosavadní poslední dvě generace kompaktního SUV. Za druhým párem bočních dveří už není další okno a spodní linie stoupá vzhůru.

Zatímco sesterský Hyundai Tucson to hraje víc na eleganci, Sportage má sportovní nádech, když už ho má i ve jménu. Novinkou bude dvoubarevná karoserie s černou střechou i jejími předními sloupky.

Digitální premiéra bude vysílána online ve středu 1. září, následně si o týden později mohou auto živě prohlédnout návštěvníci veletrhu mobility v Mnichově. Ten je novou náhradou za klasický podzimní autosalon IAA ve Frankfurtu.

Po technické stránce bude mít Sportage hodně společného s Tucsonem, včetně nabídky 1,6litrových přeplňovaných motorů včetně plug-in hybridu a zřejmě i full-hybridu.

Spuštění prodeje nového Sportagu vyráběného nadále v Žilině plánuje Kia ještě letos.

Nejnovější články

- Reklama -časopis

Další články autora