Nadal už cestu ze dna na vrchol zná. Na US Open chce být konkurenceschopný

V minulosti akci ve Flushing Meadows ovládl čtyřikrát.

Španělský tenista Rafael Nadal po neúspěších způsobených zraněním doufá, že na posledním grandslamovém turnaji letošní sezóny US Open v New Yorku bude konkurenceschopný.

Tvrdí, že během kariéry si už zvykl, jak se správně odrazit ode dna směrem vzhůru. \“Prohrajete, pohnete se dopředu … Znám tuto cestu,\“ uvedl Nadal podle oficiálního webu US Open.

Nadal minulý týden nezažil povedený soutěžní návrat na tenisové kurty, když v duelu 2. kola v Cincinnati nestačil na pozdějšího vítěze – Chorváta Bornu Čoriče.

Pro 36letého vítěze 22 grandslamových akcí Nadala to byl první zápas od 6. července, kdy ve čtvrtfinále londýnského Wimbledonu triumfoval nad Američanem Taylorem Fritzem. Na následné semifinále proti Australanu Nicku Kyrgiosovi však už nenastoupil kvůli zranění břišního svalstva.

„Před turnajem v Cincinnati jsem stihl odehrát jen dva sety, takže to bylo těžké. Příprava nebyla příliš dlouhá, ale řekl jsem si, že tomu dám šanci. Nepodařilo se, tak jsem to zkusil znovu, s lepší přípravou,“ poznamenal Nadal.

Říká, že během tréninků jde naplno, ačkoli si musí dávat pozor na břišní svalstvo. „Bylo obtížné vyrovnat se s trhlinou. Je to těžké zranění… Když máte trhlinu, je to na místě, které při podávání dostává zabrat.

Musíte opět najít flexibilitu. Doufám, že budu dostatečně konkurenceschopný už od prvního kola,“ poznamenal Nadal, který se ve Flushing Meadows na úvod setká s australským tenistem Rinkym Hijikatem.

Nadal v minulosti ovládl US Open čtyřikrát – v letech 2010, 2013, 2017 a 2019. „Je to jedno z nejdůležitějších míst v mé tenisové kariéře, bezpochyby,“ zakončil španělský tenista.

Nejnovější články

- Reklama -časopis

Další články autora